Kiedy i o której mecz Pogoń Szczecin – Wisła Kraków w Pucharze Polski?

pilka-nozna-zawodnik
fot. EFKS / shutterstock

Sezon piłkarski w Polsce wkracza w decydujący moment. Zanim poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2023/2024 w Ekstraklasie, czas na krajowy puchar, a ściśle mówiąc, to jego finał. Zobaczmy, kto zawalczy o Puchar Polski w tym sezonie.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków. Zapowiedź finału Pucharu Polski

Puchar Polski, inaczej nazywany Pucharem Tysiąca Drużyn, to nie tylko rywalizacja, prestiż, ale także szansa pokazania się szerszej publiczności dla drużyn z niższych klas rozgrywkowych. Niejednokrotnie PGE Narodowy, który jest gospodarzem tego wydarzenia, gościł już ekipy, które dotarły do finału grając na niższym szczeblu rozgrywkowym. Teraz będzie podobnie. Rywalem Pogoni Szczecin, obecnie szóstej drużyny w tabeli PKO Ekstraklasy będzie Wisła Kraków.

O ile obecność „Portowców” na tym etapie rozgrywek (Pogoń pozostaje w grze o europejskie puchary) nie jest zaskoczeniem, o tyle miejsce w nim Wisły Kraków, jako I ligowca, może być swego rodzaju zaskoczeniem. Dla obu ekip będzie to olbrzymia szansa na zapisanie się w historii (Pogoń trzy razy grała w finale PP, jednak nigdy dotąd go nie zdobyła) lub tak jak w przypadku Wisły Kraków odczarowanie tej historii. „Biała Gwiazda” po raz ostatni w finale Pucharu Polski grała w 2008 roku.

Na triumf w tych rozgrywkach krakowianie czekają jednak znacznie dłużej. Ostatni raz Puchar Polski, Wisła wygrywała w 2003 roku po zwycięstwie w dwumeczu nad Wisłą Płock. W ten sposób krakowianie zdobyli swój czwarty w historii i jak na razie ostatni Puchar Polski. Kto tym razem będzie mieć powody do świętowania? Tego dowiemy się 2 maja.

Kiedy Pogoń Szczecin – Wisła Kraków?

Finał Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Początek pojedynku o godzinie 16.