Zakończyła się pierwsza edycja Ekstraklasa Games. Podsumowanie esportowej ligi

Esportowe rozgrywki w FIFA

Za nami nie tylko sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Swoje rozgrywki zakończyli także… esportowi gracze FIFA 19.

Esport wkracza do rozgrywek piłkarskich - Ekstraklasa Games

Pogoń z Legią w esportowym finale

Najlepsza okazała się ekipa ze Szczecina, która w finale pokonała Legię Warszawa. W nagrodę Pogoń otrzymała 20 tysięcy złotych. 26 maja rozpoczął się od zmagań grupowych, w których wzięło osiem najlepszych ekip z zasadniczej części premierowego sezonu Ekstraklasa Games, a mianowicie Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Zagłębie Sosnowiec, Piast Gliwice i Zagłębie Lubin. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów.

Zestawienie najlepszych esportowych drużeyn w FIFA

Punkty w rankingu FIFA 19 Global Series

Gracze rywalizowali nie tylko o nagrody finansowe, medale i puchary, ale też o punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series dostępnego na fifa.gg. Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS – Official League Qualifier. To największy polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, który jest podstawą do kwalifikacji na mistrzostwa świata w FIFA.

Ekstraklasa Games – spore zainteresowanie

Pierwszy turniej należy określić mianem sukcesu, co potwierdzają liczby. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania projektu, strona internetowa Ekstraklasa Games zanotowała 860 tys. wyświetleń. Co więcej, transmisje rozgrywek cieszyły się wysoką oglądalnością wśród kibiców. Przez pięć dni w telewizji Polsat Games śledziło je ponad 430 tys. widzów, a w serwisach YouTube i Twitch widownia wyniosła 260 tys. osób. Oglądalność wszystkich transmisji online (łącznie z Facebookiem) zamknęła się w liczbie ponad 1,3 mln wyświetleń, a widzowie obejrzeli w sumie online 84 tys. godzin turnieju.

Statystyki dotyczące pierwszej edycji esportowych rozgrywek w FIFA

Więcej wydarzeń esportowych znajdziesz na: stsbet.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*