Kolejny sezon Ekstraklasy rusza już w lipcu. Będą nowe zasady spadku z piłkarskiej ligi!

nowy sezon ekstraklasy i nowe zasady

Przyjęto regulamin i terminarz nowego sezonu Ekstraklasy w Polsce. Mecze w sezonie 2019/2020 odbywać się będą od 19 lipca 2019 do 23 maja 2020 roku.

Dwa piłkarskie powroty po latach

Od 1 lipca już oficjalnie w szeregi uczestników rozgrywek najwyższej polskiej ligi dołączyła więc dwójka beniaminków – najlepszych drużyn zaplecza z poprzedniego sezonu – Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. Pierwszy z nich wraca na ten szczebel po dwudziestu jeden latach, Rycerze Wiosny, czyli ŁKS, ostatnio w elicie zagrali w 2012 roku. Zajmą one miejsce duetu spadkowiczów z Ekstraklasy – Miedzi Legnica oraz Zagłębia Sosnowiec.

Więcej klubów spadnie z ekstraklasy

Bardzo ważną zmianą w nowych rozgrywkach będzie powiększenie strefy spadkowej z dwóch do trzech klubów. W związku ze zmianami regulaminowymi z najwyższą polską ligą pożegnają się bowiem automatycznie trzy najgorsze drużyny w klasyfikacji końcowej edycji 2019/2020.

Zmieniona nazwa piłkarskiej ligi w Polsce

Początek sezonu rozgrywkowego wiąże się także ze zmianą nazwy rozgrywek. Nowym partnerem tytularnym ligi w miejsce marki LOTTO został PKO Bank Polski. W związku z tym zmagania o mistrzostwo Polski w edycjach 2019/2020 oraz 2020/2021 toczyć się będą jako PKO Ekstraklasa. Modyfikacjom uległy także identyfikacja wizualna oraz logotyp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*