Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2023/24 zapisze się w historii?

Historia polskich zespołów w europejskich pucharach

Jak wiemy, sezon 2023/2024 Ekstraklasy ruszył 21 lipca. Jednak jeszcze zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek w Ekstraklasie nasi pucharowicze (Raków, Legia, Lech i Pogoń) mieli już okazję zaprezentować się naszym kibicom w Europie. Sezon 2023/2024 już teraz może być dla naszego kraju wyjątkowy na arenie międzynarodowej. Dlaczego? Choćby za sprawą Rakowa Częstochowa. “Medaliki” w poprzednim sezonie były rewelacją rozgrywek i w pełni zasłużenie sięgnęły po pierwsze w historii klubu spod Jasnej Góry mistrzostwo Polski. Nie zapominajmy również o Legii, Lechu czy Pogoni, które także pisały piękną kartę w historii polskiej piłki na arenie międzynarodowej. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy polskich zespołów w europejskich pucharach w tym sezonie nie pozostaje nam nic innego, jak okazywać im kibicowskie wsparcie i liczyć na dobre mecze. Bo to będzie miało przełożenie na tak istotny dla naszej piłki klubowej ranking UEFA. 

Sukcesy polskich klubów w Europie

Ach, co to była za piłkarska jesień poprzedniego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań. “Kolejorza” co prawda nie oglądaliśmy w elitarnej Lidze Mistrzów, ale jego fenomenalna gra w Lidze Konferencji Europy wielokrotnie przyprawiała o ciarki na całym ciele. Ostatecznie ubiegło sezonowa przygoda Lecha z Ligą Konferencji Europy zakończyła się na ćwierćfinałowej batalii z włoską Fiorentiną. I choć była ona przegrana, to Lech w Europie pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. 

Raków Częstochowa – wyniki w eliminacjach Ligi Mistrzów 2023/24

W tej kampanii europejskich pucharów całkiem inną, ale równie piękną historię pisze Raków Częstochowa. W przypadku częstochowian idealnie sprawdziło się powiedzenie: Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Podopieczni jeszcze wtedy Marka Papszuna z uwagą obserwowali poczynania Legii i Lecha na finiszu rozgrywek. Kiedy nadarzyła się okazja zaatakowali. Jak się okazało zrobili to na tyle skutecznie, że w krótkim czasie potem to Raków, a nie Legia czy Lech ma możliwość próby sforsowania bram piłkarskiego raju. Trzeba powiedzieć, że częstochowianie w drodze do Ligi Mistrzów zupełnie nie wyglądają na zespół, który dopiero pierwszy raz w historii gra o fazę grupową Ligi Mistrzów. O nieprzewidywalności i niesamowitym charakterze Rakowa przekonały się Karabach Agdam czy Aris Limassol. Właśnie te wspomniane czynniki złożyły się na to, że Raków wciąż może dopisywać kolejne rozdziały tej pięknej historii. Historii, która gorąco w to wierzymy, zaprowadzi mistrza Polski do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Gdzie oglądać mecze polskich drużyn w europejskich pucharach?

Gdzie oglądać mecze ekstraklasy? Wszystkich polskich pucharowiczów w sezonie 2023/2024 można śledzić za pośrednictwem telewizji TVP Sport, strony internetowej sport.tvp.pl, na sportowych antenach Telewizji Polsat (mecze Rakowa w eliminacjach Ligi Mistrzów).