Kto ma największe szanse wygrać Ligę Europy?

Kto ma największe szanse wygrać Ligę Europy

Kto zostanie zwycięzcą Ligi Europy 2024?

Takiej kumulacji piłkarskich emocji nie było już dawno. 2024 to przede wszystkim rok piłkarskiego Euro w Niemczech. Zanim jednak ogarnie nas futbolowa gorączka związana z europejskim czempionatem, wcześniej dowiemy się kto zwyciężył w prestiżowych klubowych rozgrywkach piłkarskich. W tym wypadku mowa tutaj o zmaganiach w Lidze Europy UEFA. Przypomnijmy, że Liga Europy to drugie po Lidze Mistrzów pod względem ważności klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie. Zasadnym w związku z tym jest postawienie w tym miejscu pytania: Kto wygra Ligę Europy UEFA w sezonie 2023/2024? Tego dowiemy się 22 maja podczas finału tych rozgrywek. Odbędzie się on na stadionie Aviva Stadium w Dublinie. Chętnych, aby w nim zagrać, jest wielu z takimi uznanymi piłkarskimi markami jak Liverpool, AC Milan, AS Roma, Benfica Lizbona czy Bayer Leverkusen.

Kto wygrał Ligę Europy 2023?

Obsada majowego finału Ligi Europy UEFA to jak na razie jedna wielka niewiadoma. W takim razie to dobry moment, aby przypomnieć sobie, kto wygrał te rozgrywki rok temu. Otóż w 2023 roku kibice zgromadzeni na Puskas Arenie w Budapeszcie (tam odbywał się finał poprzedniej edycji LE) byli świadkami emocjonującego pojedynku Sevilli z AS Romą. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry i dogrywce mieliśmy remis 1:1. Ostatecznie w rzutach karnych lepiej próbę nerwów wytrzymała Sevilla i to ona wyjechała ze stolicy Węgier jako zwycięzca Ligi Europy UEFA

Który klub najczęściej wygrywał Ligę Europy?

Zresztą to nie pierwszy raz kiedy to właśnie Sevilla wygrywa te rozgrywki. Można nawet powiedzieć, że zespół z Andaluzji ma w ostatnich latach monopol na tryumf w LE. Na czternaście edycji LE(rozgrywki te rozgrywane są od sezonu 2009/2010) Sevilla wygrywała je pięciokrotnie.

Kiedy i gdzie poznamy zwycięzcę Ligi Europy 2024?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej tryumfatora kolejnej, piętnastej edycji Ligi Europy UEFA poznamy 22 maja. Gospodarzem finału będzie stadion Aviva Stadium w Dublinie. Pozostaje nam czekać na końcowe rozstrzygnięcia!.