Kto ma największe szanse na zostanie mistrzem Polski

stadion ekstraklasy
fot. zdjeciazdrona / shutterstock

Po przerwie reprezentacyjnej spowodowanej udziałem Polski w barażach do Euro 2024 do gry wraca piłkarska Ekstraklasa. Przed nami decydujące momenty sezonu 2023/2024 w Ekstraklasie. Do zakończenia rozgrywek i wyłonienia mistrza Polski pozostało dziewięć kolejek.

TOP 3 Ekstraklasy, czyli największe szanse na zostanie mistrzem Polski

Po 25 dotychczas rozegranych seriach gier w tabeli Ekstraklasy panuje niesamowity ścisk. Różnica punktowa pomiędzy trzecim, aktualnym mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa, a siódmym w stawce Górnikiem Zabrze, to na ten moment pięć punktów. Do końca sezonu może więc dojść do wielu przetasowań.

Tak jak i na trzech czołowych miejscach tabeli. Aktualnie pierwsza trójka po dwudziestu pięciu rozegranych kolejkach wygląda następująco. Liderem tabeli jest Jagiellonia Białystok z dorobkiem 48 punktów. Tuż za ekipą „Dumy Podlasia” mając dwa punkty mniej od niej jest Śląsk Wrocław. Podium na ten moment zamyka aktualny mistrz Polski, Raków Częstochowa. Częstochowianie zgromadzili na swoim koncie do tej pory 44 „oczka”.

Kto został Mistrzem Polski w piłce nożnej 2023

Wszyscy mamy jeszcze zapewne w pamięci pasjonującą rywalizację o tytuł mistrza Polski z poprzedniego sezonu. Wbrew przewidywaniom tytuł mistrzowski powędrował do ekipy Rakowa Częstochowa. Była to sprawa o tyle zaskakująca, że zespół spod Jasnej Góry sięgnął po to trofeum po raz pierwszy w historii klubu.

Kto ma najwięcej tytułów Mistrza Polski?

Na koniec warto spojrzeć, który zespół ma najwięcej tytułów mistrza Polski w historii. Otóż najwięcej tytułów mistrza Polski ma w swoim dorobku Legia Warszawa (15 tytułów mistrza Polski). Ruch Chorzów i Górnik Zabrze – po 14 tytułów mistrza Polski.