Raków Częstochowa – Legia Warszawa: zapowiedź meczu 13.04.2024

chorągiewka na boisku piłkarskim

Są takie mecze, na które kibice czekają z zapartym tchem, a zespoły nie potrzebują dodatkowej motywacji. Ekstraklasa również ma w swoim terminarzu kilka szlagierów. Jednym z nich jest starcie Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa. To najbliższe odbędzie się w Częstochowie już 13 kwietnia o godzinie 20:00.

Jak radzi sobie Legia Warszawa w sezonie 2023/2024

Finisz poprzedniego sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie z udziałem Legii i Rakowa był pasjonujący. Ostatecznie strata „Wojskowych” do ekipy spod Jasnej Góry na koniec poprzedniego sezonu wyniosła dziewięć punktów. Teraz przed 28. serią gier oba kluby mają na swoim koncie dokładnie tyle samo „oczek” – po 45. Raków jest czwarty, Legia piąta. Na miejsce Legii w tabeli Ekstraklasy składa się 12 zwycięstw, 9 remisów i 6 porażek. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ekipa aktualnych wicemistrzów Polski w obecnym sezonie nieco lepiej radzi sobie w meczach domowych (26 punktów) niż na wyjazdach (19 punktów).

Jak radzi sobie Raków Częstochowa w sezonie 2023/2024

Jeśli chodzi natomiast o Raków Częstochowa, to aktualni mistrzowie Polski ku uciesze swoich fanów w ostatnich tygodniach ustabilizowali formę. Przełożyło się to od razu na miejsce w tabeli. Tak jak już wspomnieliśmy, zespół prowadzony przez Dawida Szwargę wciąż walczy o miejsce na podium Ekstraklasy. W Częstochowie liczą jednak na dużo więcej. W sferze marzeń pozostaje powtórka z ubiegłego sezonu, kiedy „Medaliki” sięgnęły po historyczne mistrzostwo Polski. W ewentualnym osiągnięciu tego celu może pomóc kapitalna gra na swoim stadionie. Raków w tym sezonie jeszcze nie przegrał w Częstochowie. Jak będzie po meczu z Legią? Przekonamy się o tym już 13 kwietnia. Jedno jest pewne. Emocje gwarantowane!

Kiedy odbędzie się mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa

Na koniec dodajmy, że mecz Raków Częstochowa – Legia Warszawa odbędzie się 13 kwietnia. Początek spotkania na stadionie przy ul. Limanowskiego o godzinie 20:00.