Legia Warszawa nic nie wygra? Takiego sezonu dawno nie mieli!

legia warszawa na finiszu ekstraklasy

Jeżeli jeszcze aktualny mistrz Polski nie zdobędzie tytułu w tym sezonie, to po raz pierwszy od 9 lat nie będzie mógł się pochwalić żadnym trofeum.

Zawirowania w stolicy

Legia Warszawa ma za sobą trudny sezon, w którym nie brakowało wzlotów i upadków, których było więcej. Jesienią drużyna skompromitowała się w europejskich pucharach. Doszło też do zmiany szkoleniowca. Wiosną wydawało się, że drużyna prowadzona przez Portugalczyka Ricardo Sa Pinto odzyskała równowagę i wraca na właściwe tory. Tak się jednak nie stało i 1 kwietnie władze Legii pożegnały Sa Pinto. Tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković, lecz w najważniejszym momencie sezonu Legia oddała prowadzenie w ekstraklasie na rzecz Piasta Gliwice. Warszawski klub może nie zdołać obronić mistrzostwa Polski. Szansa na czwarte z rzędu mistrzostwo wymyka się Legii. Trzeci rok z kolei sezonu zasadniczego nie skończyła jako lider, ale w dwóch poprzednich Jagiellonia i Lech nie wykorzystały jej potknięć.

Legia Warszawa w Ekstraklasie

Lata pełne sukcesów

Teraz może być inaczej, a Legia po raz pierwszy od 2010 roku nie zdobędzie żadnego trofeum. Warszawski klub w odpadł także z rozgrywek o Puchar Polski, gdy w półfinale nie sprostał pierwszoligowemu Rakowowi Częstochowa.

Nic więc dziwnego, że w klubie z ul. Łazienkowskiej nastroje nie są najlepsze, a optymizmu nie widać zbyt wiele. Klub pomału zaczyna myśleć o zmianach i przygotowaniach do następnego sezonu w ekstraklasie. – Legia ma 102 lata i nigdy nie wygrała czterech tytułów mistrzowskich z rzędu – mówił na łamach „Przeglądu Sportowego” właściciel klubu, Dariusz Mioduski.

Nikt nie zakłada, że co roku będziemy zdobywać tytuł, ale zawsze powinniśmy i będziemy o niego

Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa

Czy po tłustych latach dla Legii nadchodzi ten chudszy sezon? Pokażą najbliższe dni…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*