Legia Warszawa żegna się z Ligą Konferencji Europy

Porażka Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy

Z pewnością nie tak pucharową wiosnę wyobrażali sobie kibice Legii Warszawa. Tym bardziej że Legia Warszawa to jedyny polski przedstawiciel, który pozostawał na placu boju na wiosnę w Europie. Niestety, połączenie Legia Warszawa + Liga Konferencji Europy w tym sezonie jest już nieaktualne. Piłka nożna po raz kolejny pokazała swoją nieprzewidywalność. Wicemistrzowie Polski ulegli w dwumeczu norweskiemu Molde FK 2:6 i muszą przedwcześnie zakończyć rywalizację w europejskich pucharach w bieżącym sezonie.

Niewykorzystana szansa

W Warszawie wiązano w tym sezonie spore nadzieje z występami wicemistrzów Polski w europejskich pucharach. Tym bardziej, jeśli spojrzeć na bardzo dobrą grę Legii Warszawa na jesień poprzedniego roku. Stołeczny zespół mając za rywali w grupie takie zespoły jak Aston Villa czy AZ Alkmaar zajął w niej drugie miejsce. Zadowalające wyniki w grupie napawały optymizmem przed fazą pucharową. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy Legia w niczym nie przypominała zespołu, który w fazie grupowej tych rozgrywek ograł u siebie AZ Alkmaar, Zrinjski Mostar czy przede wszystkim Aston Villę. Ci, którzy liczyli na łatwą przeprawę z Molde FK przecierali oczy ze zdumienia. Norweskie Molde całkowicie zdominowało Legię w dwumeczu, grając praktycznie bezbłędnie w każdym aspekcie gry. Warszawianie nie mieli recepty na tak dysponowane Molde. Ostatecznie przegrali w dwumeczu z norweskim zespołem 2:6 i pożegnali się z europejskimi pucharami w tym sezonie…

Kiedy najbliższy mecz Legi Warszawa?

Liga Konferencji Europy dla Legii Warszawa w tym sezonie to już historia. Stołeczny klub po odpadnięciu z tych prestiżowych europejskich rozgrywek może skupić się na rywalizacji w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Najbliższa szansa na odbudowę morale po przegranej z Molde FK już w niedzielę, 25 lutego. Wtedy zespół Trenera Kosty Runjaicia zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek meczu o godzinie 17:30.