Transfery w piłkarskiej Ekstraklasie. Kto wzmocnił się zimą?

transfery piłka nożna

Zmiany klubów w zimowych i letnim oknie transferowym zawsze budzą emocje wśród kibiców. Także w piłkarskiej Ekstraklasie. Tej zimy w polskich zespołach zmian nie był aż tak dużo, a kluby raczej sprzedawały za duże pieniądze niż pozyskiwały nowych piłkarzy. Oto przegląd najważniejszych zimowych transferów w Ekstraklasie.

Opuścili Ekstraklasę za miliony

Sporo gotówki zarobiła tej zimy Legia Warszawa. Wszystko dzięki sprzedaży do ligi francuskiej bramkarza Radosława Majeckiego za 7 mln euro. Na szczęście dla kibiców Legii Majecki wiosnę spędzi jeszcze na wypożyczeniu w Ekstraklasie. Prawie 4 mln euro Legia otrzymała za napastnika Jarosława Niezgodę, który odszedł grać od MLS, czyli ligi piłki nożnej w USA. Z kolei Cafu, który wybrał ofertę greckiego Olympiakosu Pireus sprawił, że klub z Warszawy zarobił dodatkowe 400 tys. euro. Jagiellonia Białystok za 4 mln euro sprzedała swój talent, czyli napastnika Patryka Klimalę, który trafił do ligi szkockiej, a konkretnie do Celticu Glasgow. 1,8 mln euro zarobiło Zagłębie Lubin, które straciło talent, czyli Bartosza Slisza na rzecz Legii Warszawa. Adam Buksa z kolei za ponad 4 mln euro odszedł z Pogoni Szczecin także do ligi MLS w Stanach Zjednoczonych. Ważny pomocnik Lecha Poznań Darko Jevtić za pół miliona euro zamienił Ekstraklasa na ligę rosyjską, a konkretnie Rubin Kazań.

Ekstraklasa 2019/20 transfery zima

Mniej i taniej. Zimowe transfery do klubów Ekstraklasy

Polskie klubu niezbyt chętnie kupowały piłkarzy przed rundą wiosenną sezonu 2019/20. Jak już dokonywały wzmocnień, to za darmo lub za mniejszą gotówkę. Mistrz Polski, Piast Gliwice wypożyczył z Lecha młodzieżowca Tymoteusza Klupsia i Kristophera Vidę. Węgier, grający w słowackim DAC 1904 Dunajska Streda kosztował rekordowe, jak na Piasta pieniądze. Mówi się, że gliwiczanie wydali ponad 2 miliony złotych. O inwestycji Legii Warszawa w Slisza już pisaliśmy. Lechia Gdańsk kupiła napastnika Łukasza Zwolińskiego, a Lech Poznań zainwestował pół miliona euro w Hiszpana Daniego Ramireza, który wyróżniał się w barwach ŁKS Łódź. Jagiellonia wyłożyła ponad milion euro na dwóch zagranicznych piłkarzy – Rumuna Bogdana Tiru oraz Chorwata Jakova Puljicia. Solidnie wyglądają także zagraniczne transfery Cracovii.